Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! In conditiile actuale, in care salariile ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! In conditiile actuale, in care salariile functionarilor ...

Buna ziua! In conditiile actuale, in care salariile functionarilor publici sunt inghetate, poate avea totusi loc promovarea in grad de la gradul profesional principal la gradul profesional superior, cu marirea de salariu corespunzatoare?
AlbertCaf, utilizator
Normal. Ar fi chiar culmea sa ramana salariul la fel ani intregi, pana se gandesc parlamentarii sa le mai dea si amaratilor de functionari cinstiti cate ceva. Atunci unde ar fii cariera functionarului public?
Justitiarul711, utilizator