Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CIC- neclaritate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CIC- neclaritate

Buna ziua,
De la locul de munca mi s-a spus ca trebuie sa ma intorc la serviciu la 2 ani de la data la care am facut cererea de intrare in CIC insa eu stiu ca CIC-ul dureaza pana la implinirea varstei de 2 ani a copilului. Eu am intrat in CIC in octombrie insa copilul implineste 2 ani in august.
Care varianta este corecta?
Multumesc mult.
Denumirea completa a CIC este Concediu pentru cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani sau, in cazul copilului cu handicap, de pana la 3 ani si inceteaza cand copilul implineste varsta de 2 ani (3 ani) fara ca data de incepere sa aiba vreo relevanta.
begonia, utilizator
A doua zi dupa ce copilul implineste 2 ani vi se inceteaza plata indemnizatiei si tot in aceeasi zi reincepeti activitatea la locul de munca.
Prietenii nostri au spus tot ce ar fi fost de spus in aceasta problema. Ii felicit si de aceasta data.
Multumesc frumos.