Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! Am înaintat o plângere împotriva unei ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! Am înaintat o plângere împotriva unei amenzi STB ...

Buna ziua!
Am înaintat o plângere împotriva unei amenzi STB primită pe nedrept și a venit și soluția. Din ce înțeleg amână a fost anulată, dar nu înțeleg care e treaba cu menținerea procesului verbal de contravenție.
Tip solutie: Admite in parte plângerea
Solutia pe scurt: Admite în parte plângerea contravenţională. Înlocuieşte amenda contravenţională cu sancţiunea avertisment. Menţine în rest procesul-verbal de contravenţie.
Aștept un răspuns, mulțumesc!
S-a inlocuit sanctiunea amenda cu avertisment, dar se mentine PV de contraventie in sensul ca sunteti vinovat . Nu aveti nimic de platit.
Va mulțumesc frumos pentru răspuns.