Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. As dori sa stiu cate zile de concediu de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. As dori sa stiu cate zile de concediu de odihna are ...

Buna ziua. As dori sa stiu cate zile de concediu de odihna are un salariat in mediul privat in functie de vechime. Multumesc
Art. 145 C.mun.
(1) Durata minima a concediului de odihna anual este de 20 de zile lucratoare.
(2) Durata efectiva a concediului de odihna anual se stabileste in contractul individual de munca, cu respectarea legii si a contractelor colective de munca aplicabile.
....