Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Art 50 din 196/2019.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Art 50 din 196/2019.

Buna ziua,
Daca ma poate lamuri cineva, dar indrituit, ce inseamna art. 50 din legea 196 .....a asociatiilor de proprietari ? Mai ales lit.b. Multumesc!
patrician, utilizator
Art. 21
(4) Acordul de voință al asociației de proprietari se realizează în adunarea generală a asociației de proprietari. În cazurile excepționale, atunci când sunt necesare adoptarea unor hotărâri în regim de urgență sau atunci când, după convocarea adunării generale a asociației de proprietari, conform art. 48 din Legea nr. 196/2018, nu a fost întrunit numărul membrilor prezenți pentru adoptarea hotărârilor, conform prevederilor legale, acordul de voință al asociației de proprietari se poate realiza și în baza declarațiilor scrise și semnate ale fiecărui proprietar.
[ link extern ]
latka, utilizator
Ia vedeti ce cred altii, nu e nici un abuz :
www.avocatnet.ro/forum/discu...
e mai usor ca CEx sa-si faca mendrele doar cu o lista de semnaturi. ce cred altii e treaba lor, cand s-or confrunta cu termite poate isi schimba parerea
Complet eronat! A se vedea art.49 (4).
Bine punctat !