avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Despăgubire accident rutier!Buna seara,as dori să ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Despăgubire accident rutier!Buna seara,as dori să mă ajutați cu o informație ...

Buna seara,as dori daca se poate să mă ajutați cu o informație și anume:anul trecut am avut un accident rutier pe trecerea de pietoni,am dat în judecată șoferul și.prin asigurator mi a oferit o sumă de bani cu mult mai mică decât am cerut eu .Întrebarea mea este daca pot sa accept suma oferită și pentru diferența până la suma ceruta de mine sa merg in continuare in instanta.Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Monica_tm , utilizator 21:26, 12 Februarie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu merge asa, dacă primiți banii o sa semnați ca nu mai aveți pretenții.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Februarie 2021
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Mulțumesc!

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Nu merge asa, dacă primiți banii o sa semnați ca nu mai aveți pretenții.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara, fiica mea a avut un accident pe trecerea de pietoni, ... Dadalau Dadalau Bună seara, fiica mea a avut un accident pe trecerea de pietoni, întrebarea mea este dacă acceptăm suma oferită de asigurator mai putem merge în ... (vezi toată discuția)
Fetita de 4 ani impreuna cu mama ei grav accidentate pe trecere de pietoni tataranadrian tataranadrian buna ziua,a-si dori un raspuns la intrebarea mea daca se poate.sunt tatal unei fetite de 4 ani care impreuna cu mama ei(sotia mea),in data de 04.07.2013 au ... (vezi toată discuția)
Modificare legislatie cod rutier? Brasto Brasto Buna ziua. As avea nevoie de o informatie, s-a schimbat cumva incadrarea in cazul accidentelor rutiere cu victima, cu peste 10 zile de ingrjiri medicale, in ... (vezi toată discuția)