Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Unde pot modifica data nașterii de pe un ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Unde pot modifica data nașterii de pe un contract ...

Buna ziua,
Unde pot modifica data nașterii de pe un contract de vânzare cumpărare locuință întrucât după o verificare mai profundă a evidenței populației s a constatat că data nașterii este greșită,practic s-a trecut data ieșirii din spita?
Mulțumesc!
La notarul care a autentificat contractul. Mergeti cu documentele doveditoare si va emite o incheiere de indreptare eroare materiala. Aceasta cu conditia ca data nasterii corecta sa fie trecuta corespunzator in actele de stare civila (certificat nastere, C.I. ), altfel intai trebuie sa operati modificarile in actele de stare civila printr-o procedura administrativa la Primaria emitenta.