Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua eu si fratii mei suntem moștenitorii unei ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua eu si fratii mei suntem moștenitorii unei case.De ...

Bună ziua eu si fratii mei suntem moștenitorii unei case.De ani de zile mi se promite că o să primesc contravaloarea părții mele din imobil ,dar nu se concretizează nimic.Nu vor nici să vindem.Pot deschide acțiune în instanță să se scoată imobilul la licitație dacă nu îmi plătesc partea mea din imobil?Mulțumesc!
Este facuta succesiunea si partajul? Daca da, puteti deschide actiune in instanta.
Da este facuta succesiunea de 9 ani!!
Si daca nu era făcută succesiunea se putea dezbate în instanța,stabilindu se masa partsjabila moștenitorii etc.In cazul dvs partajul in instanța este singura soluție,mai ales că ceilalți moștenitori va plimba cu vorba.Succes.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Mulțumesc!