Forum Discuţii juridice Executare silită Prejudiciu in solidar
Discuție deschisă în Executare silită

Prejudiciu in solidar

Sunt obligat in solidar la plata unui prejudiciu in urma unui proces penal. Exista vreo posibilitate prevazuta de lege sa pot iesi din aceasta solidaritate si sa mi se stabileasca doar partea pe care eu o am de achitat? (solicitare in instanta, acordul creditorului)
Sunt convins ca ceilalti nu vor achita nimic si nici nu vor avea inters sa achite avand in vedere ca nu au bunuri si nici venituri.
Nu exista posibilitatea.
Veți putea fi executat silit cu dreptul de a lua banii de la ceilalți ulterior.
Asa este legea, ca să nu vă supărați și dvs. pe mine.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat