Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, doresc sa imi scot un credit iar ca ipoteca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, doresc sa imi scot un credit iar ca ipoteca va fi ...

Buna ziua,
doresc sa imi scot un credit iar ca ipoteca va fi casa tatalui si a mamei mele.
Am 3 frati dar sunt in strainatate si tatal meu a decedat.
Intrebarea ar fi : cand se face ipoteca e suficient sa semneze mama mea s-au doar daca vin in tara si semneaza si frati mei?
Buna seara. Avand in vedere ca tatal este decedat, trebuie mai intai sa dezbateti succesiunea dupa tatal dvs, unde veti avea fiecare (mama, dvs si cei 3 frati) cota parte din acest imobil. Apoi, sa luati un credit si sa girati cu acest bun, daca si restul vor fi deacord.
Multumesc pentru raspuns. Dar totusi daca toti sunt deacord s-ar putea ipoteca inainte de a se face succesiunea?
Malaies, utilizator
NU accepta banca.