avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum pot să scot hotărârea de divorț definitivă. ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum pot să scot hotărârea de divorț definitivă. Îmi trebuie ...

Cum pot să scot hotărârea de divorț definitivă. Îmi trebuie la schimbare cărți de identitate. De unde pot să o scot.
Cel mai recent răspuns: Danadianadaniela , utilizator 19:52, 25 Februarie 2021
Bună ziua. Pentru a intra în posesia unor copii legalizate ale hotărârii judecătoreşti este necesar
ca partea, personal sau prin reprezentant (având asupra sa dovada acestei calităţi), să se
adreseze direct instanţei care a pronunțat hotărârea, cu o cerere. Cererea trebuie să aibă
anexată hotărârea în copie simplă (faţă/verso) care se doreşte a fi legalizată şi dovada
achitării taxei judiciare de timbru, în original, în cuantum de 5 lei pentru fiecare exemplar
solicitat. Solicitati să se aplice și mențiunea definitiva la data .....
Nu am nici o hotărâre de divorț cum ar trebui să procedez. Și se poate trimite și prin poștă.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum obtin duplicat? bassmafya17 bassmafya17 Buna ziua,vreau sa intreb cum pot obtine un duplicat al unei hotarari definitive in cazul anularii unei amenzi de circulatie?Am primit acasa in plic ... (vezi toată discuția)
Hotararea judecatoreasca de divort Simona28 Simona28 Buna ziua, ma numesc Simona, sunt din Timisoara si as vrea daca se poat sa ma lamuriti intr-o problema:sunt divortata de 1 an si 4 luni, fetita mea are 6 ani ... (vezi toată discuția)
Hotarire de divort lilistiuca lilistiuca in urma cu 11 ani am divortat, iar acum 6 ani m-am recasatorit. toate bune si frumoase, dar cind m-am recasatorit , mi-au oprit originalul hotaririi de ... (vezi toată discuția)