Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua .Pot fi evacuata din locuinta de fosti ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua .Pot fi evacuata din locuinta de fosti proprietari ...

Buna ziua .Pot fi evacuata din locuinta de fosti proprietari care au retrocedat imobilul daca am un proces pe rol cu dansii pt drept de retentie ????
Nu.mai sunt fosti ci actuali proprietari,revenind la întrebarea dvs depinde cum au motivat acțiunea,ce ati invocat dvs,astfel de lucruri nu se ghicesc,doar cineva care studiază actele se poate pronunța
Am specificat in actiune toate imbunatatirile pe care le am facut : racordare la gaze ,apa ,facut baie si bucatarie cu toate cele necesare ,schimbat usi si ferestre ,construit hol la intrarea in imobil ,vopsea decorativa la exterior etc ,multe .Am cerut despagubirea in bani si plecam sau ramanem in casa pana se scade suma.Mentionez ca locuesc aici din 1986 .Acum sunt 4 proprietari pe acest imobil. 2 sunt mostenitorii de drept iar 2 sunt sot si sotie care au aparut din senin ca ar fi zic ei ,nu au aratat nici un act doveditor.Cei de drept se dau cotiti si nu vor sa apara in fata noastra a fostilor chiriasi .Doar ne trimit harti prin avocata lor si atat .