Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, as dori sa aflu care ar fi cea mai buna ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, as dori sa aflu care ar fi cea mai buna solutie in ...

Buna ziua, as dori sa aflu care ar fi cea mai buna solutie in aceasta situatie. Bunicii mei au o casa si teren destul de mult la tara si eu cu sora mea si tatal meu (noi fiind nepoatele si ginere, mama noastra, fiica bunicilor, a murit) suntem persoanele carora aceastia doresc sa lase imobilul si terenul, dar mai exista si fiul bunicilor, caruia, ei nu vor sa ii lase nimic. Care ar fi cea mai potrivita actiune care ar trebui facuta, bunicii mei inca traiesc, dar ca sa nu fie mai complicata situatia dupa moartea lor. Multumesc anticipat! Mi-ar fi de mare ajutor un raspuns.
andre18, utilizator
Cel mai bine e contract de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere
Multumesc multt!