Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am un autoturism în garanție extinsă, a trebuit să ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am un autoturism în garanție extinsă, a trebuit să îi fac ...

Am un autoturism în garanție extinsă, a trebuit să îi fac revizia anuală și am făcut-o în Anglia unde am plătit 290de lire. DE ce nu îmi pot recupera banii din țară? Vă mulțumesc!
Care este legatura dintre garantia extinsa si revizia anuala?
Care au fost componentele inlocuite?
Garanția extinsa inseamna ca firma care m-a finantat plateste toate reviziile. Garanția mașinii era de 3 ani, iar acesta garanție extinsă a mai prelungit cu încă 2 ani. Mentionez că această garanție extinsă de încă 2ani eu o suport cu încă 1000€. Revizia include schimbarea uleiului și filtrele aferente.
Nicoleta NICOLAE 70, utilizator