Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Iubita mea e sinucigasa (2 tentative anterioare)
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Iubita mea e sinucigasa (2 tentative anterioare)

Iubita mea imi tot precizeaza ca vrea sa se sinucida.
Ea are 17 ani jumatate, iar eu am 21.
Am incercat sa o ajut sa treaca peste gandurile negre, si i am zis ca mai bine as pleca din viata ei ca oricum nu ne intelegem si relatia e destul de toxica desi ma comport frumos cu ea (pur si simplu e un conflict de idei si personalitate), insa m a amenintat ca se va sinucide daca ma despart de ea. Ma gandesc sa ii anunt parintii, insa intrebarea mea e urmatoarea:
Dat fiind faptul ca noi doi am facut si sex, si sexting si alte lucruri de genu, daca ea cu rea intentie scrie intr un bilet de adio cum ca am facut lucruri rele fata de ea si ca eu sunt cauza gestului de sinucidere, se vor lua masuri legale impotriva mea?
Ce ma sfatuiti sa fac?
sa ii spuneti maica-sii si sa incheiati relatia, daca asa vreti.