Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Creearea unor debite pentru taxe scoalare din urma
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Creearea unor debite pentru taxe scoalare din urma

Creearea unor debite pentru taxe scoalare din urma (pentru 5 ani de ex.) este corecta facuta la data de acum,martie 2021. Este vorba de institutie bugetara.Nu contravine legii contabilitatii?
george-neagu, moderator
Trebuie sa aveti documente justificative din care sa reiasa de ce se creaza debitul tocmai acum. Discutati si cu juristul despre prescriptia extintiva.