Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Am o problemă cu 2 parcele de teren care ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Am o problemă cu 2 parcele de teren care sunt despărțite ...

Bună ziua!
Am o problemă cu 2 parcele de teren care sunt despărțite de o servitute pt trecere la picior care si ea este pe numele meu, in favoarea vecinilor. Pe culoarul acestei servitute care face accesul de la parcela 1 la parcelă 2 vecinii au construit un gard de tablă fara autorizatie si fara acordul meu ,care sunt proprietar ,tulburare de posesie.
Eu pot desființa gardul fara nici o problemă dupa ce am anunțat poliția si primaria ? ......sau ce ar trebui să fac ?

Actiune in instanta. Chiar daca gardul este construit in mod ilegal, fiind construit de vecini le apartine si nu va este permis sa il distrugeti. Fie il demoleaza singuri, fie ii obligati in instanta sa faca asta.