Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara.Pot cumpara un loc de veci prin notariat?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara.Pot cumpara un loc de veci prin notariat?

nu.
locurile de veci nu se cumpara, ele se concesioneaza (de catre autoritatea locala) sau se cesioneaza (de catre concesionarul anterior). legal, transferul este gratuit. actele se perfecteaza la administratia cimitirelor.