Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Locuiesc la etajul 2 din 2 intr-un bloc ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Locuiesc la etajul 2 din 2 intr-un bloc care necesita ...

Buna ziua,
Locuiesc la etajul 2 din 2 intr-un bloc care necesita reparatii la acoperis. Nu exista asociatie de proprietari si un vecin refuza sa contribuie financiar la reparatii. Ce pot sa fac in aceasta situatie?
Va multumesc.
Notificati oficial vecinul sa respecte disp cod civil eferitoare la partea comuna -sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta