Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna dimineata, am o intrebare in ceea ce priveste ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna dimineata, am o intrebare in ceea ce priveste iesirea la ...

Buna dimineata, am o intrebare in ceea ce priveste iesirea la pensie. Avand in vedere ca am 58 de ani si din pacate anii trec prea repede, mentionez ca am obtinut o adeverinta din care rezulta ca am lucrat 13 ani si 8 luni in grupa a 2a ceea ce inseamna ca pot iesi la pensie mai repede de 65 de ani? Multumesc si va doresc un sfarsit de saptamana cat mai placut.
Precizati-ne:
- data de nastere
-stagiul complet de cotizare
Buna ziua, data ,luna,anul-04.11.1963 .Referitor la stagiul complet de cotizare, eu in prezent lucrez,deocamdata sunt undeva la 31 de ani .Multumesc frumos pentru amabilitate.