Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut, am fost depistat conducand un autoturism cu o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut, am fost depistat conducand un autoturism cu o alcoolemie ...

Salut, am fost depistat conducand un autoturism cu o alcoolemie de 0.51 probele de sange mi ai iesi cu valorile 0.84 si 0.66 dosarul meu a ajuns la procuror insa acesta a cerut o expertiza retrospectiva la Mina Minovici la ce sa ma astept si ce masuri legale pot lua
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
In functie de situatia de fapt, este posibil ca alcoolemia de la momentul cu relevanta penala, sa fie mai mare decat limita prevazuta de lege, situatie in care procurorul probabil o sa va trimita in judecata.
Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna cu el strategia apararii.