Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este valabila în acest moment legea nr 55/2020 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este valabila în acest moment legea nr 55/2020 privind unele ...

Este valabila în acest moment legea nr 55/2020 privind unele masuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, în legătură cu valabilitate documentelor de autorizație provizorie de circulație, acestea sunt valabile după expirarea acestora?
Valabilitatea documentelor eliberate de instituțiile și autoritățile publice, precum și de entitățile private autorizate conform legii se menține pe toată perioada stării de alertă, precum și pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări.