Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Datorită efectelor pandemiei covid 19 S a hotarat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Datorită efectelor pandemiei covid 19 S a hotarat posibilitatea ...

Datorită efectelor pandemiei covid 19
S a hotarat posibilitatea de a ți reînoi avizarea autorizației cu 90 de zile de la termenul legal.
Puteți să mi Spune-ți care este articolul de lege , sau ordonanța de urgentă?
În conformitate cu prevederile art. 4 alin (5) din Legea nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID 19 "Valabilitatea documentelor eliberate de instituţiile şi autorităţile publice, precum şi de entităţile private autorizate conform legii se menţine pe toată perioada stării de alertă, precum şi pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări".