avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Datorită efectelor pandemiei covid 19 S a hotarat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Datorită efectelor pandemiei covid 19 S a hotarat posibilitatea ...

Datorită efectelor pandemiei covid 19
S a hotarat posibilitatea de a ți reînoi avizarea autorizației cu 90 de zile de la termenul legal.
Puteți să mi Spune-ți care este articolul de lege , sau ordonanța de urgentă?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:28, 10 Iunie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
În conformitate cu prevederile art. 4 alin (5) din Legea nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID 19 "Valabilitatea documentelor eliberate de instituţiile şi autorităţile publice, precum şi de entităţile private autorizate conform legii se menţine pe toată perioada stării de alertă, precum şi pentru o perioadă de 90 de zile de la încetarea acestei stări".

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Este valabila în acest moment legea nr 55/2020 privind unele ... Mari16 Mari16 Este valabila în acest moment legea nr 55/2020 privind unele masuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, în legătură cu ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, am fost refuzat la banca pentru deschiderea unui ... mariustz mariustz Bună ziua, am fost refuzat la banca pentru deschiderea unui cont deoarece am buletinul expirat, buletin care este prelungit pe starea de alerta, ce pot face ... (vezi toată discuția)