Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... inscriere la medic familie ca si coasigurat Doresc sa ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

inscriere la medic familie ca si coasigurat Doresc sa stiu ce ...

inscriere la medic familie ca si coasigurat
Doresc sa stiu ce acte sunt necesare pentru inscrierea la medic de familie ca si coasigurat .
Mentionez ca sunt nevoita sa ma reinscriu la un medic de familie datorita decesului medicului la care eram .
Statutul de coasigurat este generat de sot inca de acum cativa ani , cand adeverintele de asigurat erau eliberate de angajator. In prezent , ca si pensionar , ce acte trebuie sa aduca pentru ca inscrierea mea la medicul de familie sa poata fi validata?
Mentionez ca statului sotului ca si asigurat si al meu ca si coasigurat , nu s-au schimbat - a intervenit doar situatia decesului in cazul medicului de familie .
Multumesc anticipat .
Acte necesare inscriere la medicul de familie :
[ link extern ]