Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna dimineata, Este posibil salariatii dintr-o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna dimineata, Este posibil salariatii dintr-o fabrica sa fie ...

Buna dimineata,
Este posibil salariatii dintr-o fabrica sa fie tratati diferiti ? in sensul conform CCM orele suplimentare sunt platite 200%. De acest spor beneficiaza doar muncitorii, pentru tesa nu se platesc, deoarece in contractul individual de manca este mentionat acest lucru ? In cazul meu contractul individual de muna este semnat acum 7 ani, iar ccm ul este negociat an de an . Ce se intampla cu salariatii dintr-o fabrica al caror ccm expira (deoarece vor fi concedieri) si nu altul nu se mai negociaza, dar totusi raman in continuare la serviciu pentru diferite activitati: plata salarii,transmiterea dec 112, raportari etc, in conditiile in care erau prevazute plati compensatorii ? ei mai beneficiaza de aceste plati compensatorii Multumesc anticiăpat
Daca c.c.m. expira inainte de data incetarii c.i.m., atunci nu pot beneficia de plati compensatorii.