Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! În urma cu 2 ani mi-a fost suspendat ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! În urma cu 2 ani mi-a fost suspendat permisul de ...

Buna ziua! În urma cu 2 ani mi-a fost suspendat permisul de conducere și am contestat procesul verbal pentru a putea circula. Între timp am lucrat în Anglia unde am schimbat documentul cu unul Britanic. Acum am primit o instiintare ca trebuie sa predau permisul pentru 5 luni! Întrebarea mea este dacă exista o varianta în care pot circula in continuare, in alte tari europene, în afara României? (Sofer Autocamion)
Cand a ramas definitiva hotararea ?