Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! Domiciliul legal este obligatoriu a fi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! Domiciliul legal este obligatoriu a fi același ...

Bună seara!
Domiciliul legal este obligatoriu a fi același cu al soțului? Soția a luat numele de familie al soțului.
Vă mulțumesc!
MihaelaChirita, utilizator
Nu, sotii pot avea domiciliul diferit si in acte si fizic
Numele cui il poarta, e irelevant.
gi-jane2, moderator
Vă mulțumesc! Săptămână cu spor!