avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 857 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara! Domiciliul legal este obligatoriu a fi ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara! Domiciliul legal este obligatoriu a fi același ...

Bună seara!
Domiciliul legal este obligatoriu a fi același cu al soțului? Soția a luat numele de familie al soțului.
Vă mulțumesc!
Ultima modificare: Duminică, 21 Martie 2021
MihaelaChirita, utilizator
Cel mai recent răspuns: MihaelaChirita , utilizator 10:16, 22 Martie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, sotii pot avea domiciliul diferit si in acte si fizic
Numele cui il poarta, e irelevant.
Ultima modificare: Luni, 22 Martie 2021
gi-jane2, moderator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Vă mulțumesc! Săptămână cu spor!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună seara! am o curiozitate. dacă un copil este născut în ... laurraicea laurraicea Bună seara! Am o curiozitate. Dacă un copil este născut în timpul căsătoriei, dar soțul mamei nu este tatăl natural și este trecut în certificatul ... (vezi toată discuția)
Parasirea domiciliului conjugal de catre sotie cu act de mana semnat Dan Mihai Dan Mihai Buna seara Va rog din suflet , am si eu o problema cu Sotia de 4 saptamani a plecat de acasa , a venit mama ei sora ei , si a luato de la domiciliul conjugal ... (vezi toată discuția)
Cum demonstrez ca am platit bunuri daca nu am acte pe ele Gabriel71capcaunul Gabriel71capcaunul Daca am facut un credit si am cumparat materiale pentru constructia unei case,dar chitantele nu sunt pe numele meu, cum imi pot recupera banii? Mentionez ca ... (vezi toată discuția)