avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Nedreptate in Ministerul de Interne
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Nedreptate in Ministerul de Interne

In anii 1990 am lucrat ca militar in cadrul Ministerului de Interne dar in acte figuram ca civil. Am aflat asta abia acum trei ani, cand am vrut sa ies la pensie si nu am putut din cauza ca imi lipseau cei 9 ani cat figurasem ca civil. Acum nu mai sunt in sistem, am avut un soc si mi-am depus demisia. Credeti ca se mai poate face ceva sa-mi recuperez aceste drepturi sau a intervenit prescriptia?
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 18:50, 31 Martie 2021
Chiar daca ar fi intervenit prescriptia puteti formula o cerere in instanta si sa depuneti documentele.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate interveni in actiunea inaintata de orc pentru radierea unei societati ? kem kem In situatia in care o societate are datorii si impotriva ei ORC depune la Tribunal o cerere pentru dispunerea radierii, creditorul are posibilitatea de a ... (vezi toată discuția)
În perioada 01.01.1983 - 31.12.1992 am lucrat în cadrul ministerului ... nicolae 41 nicolae 41 În perioada 01.01.1983 - 31.12.1992 am lucrat în cadrul Ministerului de Interne, dar nu am putut beneficia de pensia de serviciu militar, întrucât mai ... (vezi toată discuția)
Bună ziua.născut la data de 08 08 1067 vă aduc la cunoștință ... parol parol Bună ziua.Născut la data de 08 08 1067 vă aduc la cunoștință următoarele: În perioada 01 august 1991 - 08 august 2007 am lucrat în unități din ... (vezi toată discuția)