Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Nedreptate in Ministerul de Interne
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Nedreptate in Ministerul de Interne

In anii 1990 am lucrat ca militar in cadrul Ministerului de Interne dar in acte figuram ca civil. Am aflat asta abia acum trei ani, cand am vrut sa ies la pensie si nu am putut din cauza ca imi lipseau cei 9 ani cat figurasem ca civil. Acum nu mai sunt in sistem, am avut un soc si mi-am depus demisia. Credeti ca se mai poate face ceva sa-mi recuperez aceste drepturi sau a intervenit prescriptia?
Chiar daca ar fi intervenit prescriptia puteti formula o cerere in instanta si sa depuneti documentele.