Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa infiintez un SRL cod caen 4511.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa infiintez un SRL cod caen 4511.

Buna seara. Doresc sa infiintez un SRL cod caen 4511 si am unele nelamuri referitoare la sediul social si punctul de lucru.
Avand in vedere ca atat achizitionarea cat si vanzarea autovehiculelor se va desfasura online (plus un test drive cu autovehiculul), este obligatoriu sa existe si un punct de lucru?
Pentru a declara sediul social intr-un apartament de bloc detinut in totalitate de administatorul respectivului SRL, mai trebuie obtinut acordul vecinilor si trebuie autorizatie de functionare (cu tot ce implica asta?). Va multumesc pentru rabdare si ajutor.
george-neagu, moderator
punctul de lucru este locul in care depozitati autovehiculele, chiar si pentru 1 zi, fiindca nu aveti voie sa le tineti pe strada. pentru sediu va trebuie acordul vecinilor. daca il declarati nelucrativ, nu cred ca va va trebui autorizatie. fiindca activitatea se va desfasura la punctul de lucru
Buna ziua,

Referitor la faptul ca veti derula comert online, ati putea activa si caen 4791.
Constantin Vera, Contabil
Va multumesc pentru raspunsuri si lamuriri. O seara linistita.