Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, tatăl meu a decedat în noiembrie 2020, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, tatăl meu a decedat în noiembrie 2020, fiind recăsătorit. ...

Bună ziua, tatăl meu a decedat în noiembrie 2020, fiind recăsătorit. Încă nu am deschis succesiunea și în urmă cu o săptămână a decedat și soția lui. Menționez că nu au avut copii împreună și părinții ei nu mai trăiesc, are doar frați. Ce se va întâmpla la succesiune, inca nu am fost notificați de nici un notar. Tata îi făcuse un act de donație pentru apartament, motiv pentru care urmă să facem succesiunea în Tribunal. Mulțumesc!
Dvs il veti mosteni pe tata, iar fratii sotiei tatalui pe aceasta.