Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie lasata in posta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie lasata in posta

Acum cateva luni am fost oprit de un politist care mi-a cerut buletinul si m-a trecut intr-un proces verbal de contraventie auto in calitate de martor asistent, precum ca soferul refuza sa semneze p-v. Zilele trecute am gasit in cutia postala o citatie la judecatorie in calitate de martor. Desi in ziua respectiva am fost acasa nu a venit nimeni sa aduca citatia, pur si simplu a lasat-o in cutia postala. Sunt obligat sa ma prezint, e asa de importanta prezenta mea sau pot trimite o declaratie la dosar ? In fond calitatea mea de martor se rezuma la faptul ca soferul a refuzat sa semneze procesul verbal, habar nu am ce contraventie a facut.
ionescu99, utilizator
Nu se accepta declaratii notariale martorul tb audiat de către instanța s Va trebui să vă prezentati altfel riscati să fiți amendat.