Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Exchivalarea studiilor in Romania
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Exchivalarea studiilor in Romania

Buna ziua!
Care sunt optiunile profesionale in Romania pentru un cetatean roman, proaspat absolvent al unei facultati de drept din Marea Britanie? Se pot echivala studiile ? Ce autoritate ma poate lamuri cu privire la aceste aspecte ?
Va multumesc !
Buna ziua,
Sfatul meu este sa intrebati la Inspectoratul scolar/Ministerul Educatiei care este procedura de echibalare a studiilor.
Nu stiu cat va pot ajuta pentru ca banuiesc ca sistemul judiciar englezesc este difertit de cel romanesc.
Adresati-va Centrului Național de Recunoaștere și Echivalare a Diplomelor (CNRED)
[ link extern ]