Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua...am și eu câteva nelămuriri...dacă mă ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua...am și eu câteva nelămuriri...dacă mă puteți ...

Buna ziua...am și eu câteva nelămuriri...dacă mă puteți ajuta...am băgat divorț în decembrie 2019...dar numărul dosarului este din 2018,am incercat sa caut dosarul dar nu îl găsesc ..am vrut sa verific in ce stadiu este,că avocata mea am impresia uneori că nici măcar nu știe de existența mea...Mi s-a terminat divorțul dar nu știu din ce cauza s-a decis să revin la numele vechi...cu toate că am specificat să rămân la cel de acum...fostul soț nu s-a prezentat deloc dar totuși a fost de acord sa semneze un act pentru apel sa păstrez numele lui...Sunt obligata sa plătesc avocatul iar pentru apel,chiar daca eu am solicitat să rămân cu numele actual de la începutul procedurii???Și daca nu am inca nici o dovadă de divorț ,îl pot da afară pe fostul cu forța,adică cu poliția!??nu accepta divorțul și nu vrea sa plece...și vine aproape zilnic băut..noi locuim la bunica mea,pe care nu as vrea sa o bag în toată nebunia asta... mulțumesc anticipat..
cautati dupa nume pe portal, nu dupa nr de dosar.
V-a venit hotararea acasa ?
daca faceti apel si vreti avocat, va trebui sa il platiti, fie pe acesta, fie pe altul.
Bunica poate cere evacuarea lui in calitate de proprietar, nu a re legatura cu divortul ds, trebuia sa o fi facut demult.