Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua,lucrez intr un magazin din mall si datorita ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua,lucrez intr un magazin din mall si datorita faptului ...

Buna ziua,lucrez intr un magazin din mall si datorita faptului sa mall ul nu se mai inchide la ora 22 ci la 21,ies cu 20 si ceva de ore pe minus în fiecare luna.Mi s a dat de ales de către angajator dacă prefer sa mi se oprească din salariu bani,sau dacă prefer sa mi cedez zilele de concediu de odihna neluate,adică sa nu le mai iau și sa vin sa si recuperez stand peste program.Nu doresc sa mi se oprească bani asa ca am ales sa nu mai imi iau concediu de odihna ,urmează sa fiu trecuta în pontaj in zilele pe care le am liber de obicei ,ca am fost de fapt în concediu de odihna desi eu de fapt nu sunt în concediu.Este normal ce se întâmplă?Mi s a spus ca asta e situația si ca nu e vina angajatorului
Andr11t4tyyews, utilizator
Da,in luna martie sunt 184 de ore lucratoare,iar eu ies cu 141.5 ore lucrate +16ore (2 zile de concediu de odihna care le am avut )total 157.5 ore lucrate din 184,de unde rezulta 26.5 ore pe minus.