avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, Aș dori sa aflu dacă exista o procedură ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, Aș dori sa aflu dacă exista o procedură legală ...

Bună ziua,

Aș dori sa aflu dacă exista o procedură legală de a obține adeverința de salariat a tatălui meu.

Eu cu tatăl meu nu ne înțelegem și în consecință nu am reușit să-l conving să mă ajute. Adeverința îmi este necesara pentru a accesa un program ce oferă ajutor financiar pentru studii în străinătate.
Am fost și eu și mama la secretariatul locului de muncă al tatălui meu dar nu am reușit sa obținem adeverința.

Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 07:18, 29 Martie 2021
Prin instanta da, dar nu sunt convinsa ca rezolvati in timp util pt a depune cererea de accesare a acelui program.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte inscriere copil la gradinita cu program prelungit Mihail57 Mihail57 Buna ziua Va retin atentia cu urmatoarea intrebare la care astept va rog un raspuns .Parintii nu sunt casatoriti legal ,au un copil aflat in grija ... (vezi toată discuția)
Pensie de intretinere pentru student VoicuAndreei VoicuAndreei Buna seara, Poate cineva sa ma ajute in urmatoarea problema? Suntem 2 frati cu varstele de 21 si 24 de ani,studenti in alt oras, tatal decedat, primim ... (vezi toată discuția)
Se poate lua somaj fara licenta luata? mardorisian mardorisian mi s-a eliberat adeverinta in care se spune ca am absolvit cursurile facultatii, si ca nu am sustinut examenul de licenta, dar pe ea nu e trecuta luna ... (vezi toată discuția)