Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Tatăl meu este decedat din 2012, nu am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Tatăl meu este decedat din 2012, nu am dezbătut ...

Bună ziua!
Tatăl meu este decedat din 2012, nu am dezbătut succesiunea de pe urma lui. Zilele acestea am caut în acte deoarece vrem să mergem la un notar, și am găsit un carnet de depuneri Cec bank pe numele tatălui unde specifică că la data de 31.01.2012 tatăl meu a depus o sumă de bani, până astăzi eu nu am știut de existenta lui. Ce trebuie să facem noi, să anunțăm banca?
El avea și un card la Raiffeisen unde ii întra pensia de acest lucru am știut, am anunțat banca și au blocat cardul. Mulțumesc
Mergeti mai intai la notar cu ce acte aveti si o sa va spuna acolo alte detalii pentru completare, daca e cazul.
Vă mulțumesc

gi-jane2, moderator
@ alidia, va rog, nu mai deschideti subiecte noi cu aceeasi intrebare sau cu intrebari noi, dar legate de acelasi subiect.
Va mai rog sa nu mai citati inutil mesaje anterioare, in josul ecranului, aveti un buton " raspunde", pe ala sa apasati, multumesc.
Nu mai postati mesaje consecutive, pt a completa un mesaj in primele 30 min de la postare, aveti activ un buton pe care scrie " modifica"
gi-jane2, moderator