Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... renovare imobil (asociație de proprietari)
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

renovare imobil (asociație de proprietari)

Bună ziua!
Suntem o asociație de proprietari și am dori să știm dacă putem renova imobilul (casa scării și fațada) cu acordul a două treimi din nr. total al proprietarilor. Iar dacă nu sunt de acord unii proprietari (1 sau 2 din totalul de 7 proprietari), putem să-i determinăm legal să contribuie la renovare, conform art. 51 din legea 196/2018)?
Vă mulțumesc!