avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Daca ma aflu in prelungire de studii la facultate (am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Daca ma aflu in prelungire de studii la facultate (am ramas cu ...

Daca ma aflu in prelungire de studii la facultate (am ramas cu o restanta) pot beneficia in continuare de pensie de urmas?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:19, 31 Martie 2021
Beneficiati dacă va continuati studiile într-o formă de învăţământ organizată potrivit legii, până la terminarea acestora, fără a depăşi vârsta de 26 de ani.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensii militare de urmas(intrebare??) krys_xndr krys_xndr Sunt studenta ultimul an (III) ,la cursuri de zi si primesc pensie militara de urmas,as vrea sa imi raspundeti va rog mult,daca incep in toamna o a doua ... (vezi toată discuția)
Pensie militara de urmas vioalex8 vioalex8 Buna seara! Va rog frumos, am si eu o nelamurire, daca ma puteti ajuta: Primesc o pensie militara de urmas, iar de curand am terminat facultatea.Problema este ... (vezi toată discuția)
Bună ziua sunt student care primește pensie de urmaș și aș ... CosminMoro21 CosminMoro21 Bună ziua sunt student care primește pensie de urmaș și aș dori să știu dacă voi fi in prelungire de studii dacă mai pot beneficia de pensie. (vezi toată discuția)