Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Daca ma aflu in prelungire de studii la facultate (am ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Daca ma aflu in prelungire de studii la facultate (am ramas cu ...

Daca ma aflu in prelungire de studii la facultate (am ramas cu o restanta) pot beneficia in continuare de pensie de urmas?
Beneficiati dacă va continuati studiile într-o formă de învăţământ organizată potrivit legii, până la terminarea acestora, fără a depăşi vârsta de 26 de ani.