Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Va salut! Ma confrunt cu următoarea Situație. De ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Va salut! Ma confrunt cu următoarea Situație. De curând am ...

Va salut! Ma confund cu următoarea Situație. De curând am moștenit un teren intravilan cu o construcție. Doresc sa ii fac intabularea, însă problema e ca o partea a clădirii a fost construita fără autorizație(1963) de construcție si doar o extindere are autorizație(1995). Mi s-a spus de la Primărie ca trebuie sa am certificat de edificare. Casa este cu pereții crăpați, aproape demolabila. Acest certificat de edificare nu cred ca poate fii obținut pentru ca structura casei este foarte proasta. Eu doresc sa vreau sa intabulez și sa vând. Ce soluții exista?Va mulțumesc frumos.!
Emrah2196, utilizator
Trebuie analizat ce documente aveți pentru a se găsi cea mai buna soluție.puteti Sa vindeți și asa cum este ...dar numai pe ce aveți acte..s-ar putea sa se poată și cu casa găsi o solutie