Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Mama vrea sa-mi transmita o proprietate. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Mama vrea sa-mi transmita o proprietate. Sub ce forma ...

Buna ziua,

Mama vrea sa-mi transmita o proprietate. Sub ce forma ar trebui facuta ca sa nu intre la bunuri comune cu sotia? Contract de intretinere este bun ,donatie sau altceva? mentionez ca am doi frati dar care sunt de acord cu transferul.

Merci,
Codruta
Donatie numai dvs.