Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Spor control financiar preventiv
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Spor control financiar preventiv

Cum se calculează controlul financiar preventiv începând cu 1 ianuarie 2010? Se introduce în salariul de bază? Va multumesc.
Nu. In subsolul anexelor, o sa vedeti lista sporurilor care se includ in salariul de baza, din care nu face parte si sporul pentru C.F.P. Respectivul spor, nu se regaseste nici in lista actelor normative abrogate, deci, apreciez ca acesta va fi aplicat separat, in cuantum de pana la 25 % din salariul de baza. Sigur....la asa lege plina de fantezie... e interpretabil orice....:)