Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Companie specializata pe comertul cu metale pretioase.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Companie specializata pe comertul cu metale pretioase.

Am o nelamurire care la prima vedere este simpla, dar este extrem de complicata.
Doresc sa deschid o societate de cumparare vanzare monede si lingouri de metale pretioase - mai exact aur si argint. Doar anumite monede si lingouri.
Societatea este infiintata si am expertiza.
Problema este urmatoarea - iar aia de la ANPC sunt inutili - sau blocat - chiar ei au recunoscut. Am sunat la 3 birouri.
Daca se vinde ceva on line clientul are drept la retur in 14 zile?
Daca da la ce pret?
Genul asta de bussiness nu ar intra mai degraba la categoria tranzactii financiare?
Evident clientul poate sa vanda inapoi ce a cumparat dar la pretul pietei.
Practic vreau sa realizez ceva in genul APMEX
[ link extern ] /
george-neagu, moderator
cititi exceptiile din art. 15: [ link extern ]