Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Un teren intravilan aflat în folosință, ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Un teren intravilan aflat în folosință, poate ...

Bună ziua! Un teren intravilan aflat în folosință, poate intra la succesiune după decesul celui care l-a folosit? Mulțumesc frumos!
Aflat in folosinta in baza carui act?
O decizie între primăria locală și cel decedat

MihailZC a scris:

Aflat in folosinta in baza carui act?

OK, si ce spune acea decizie mai exact?
I se atribuie in folosinta terenul din ce motiv? Cumva i se atribuie in folosinta gratuita un teren pe durata existentei unei constructii situate pe acel teren, aflata in proprietatea defunctului? sau?