avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.stiti cumva pentru soldati gradati ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.stiti cumva pentru soldati gradati profesionisti cati ...

Buna ziua.stiti cumva pentru soldati gradati profesionisti cati bani se dau pentru rata la banca pentru achizitionarea unei locuinte?stiti cumva exact cati bani se dau?si daca se acorda pentru care credite?pentru noua casa se da?sau doar credit imobiliar,ipotecar?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:48, 7 Aprilie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Soldații și gradații profesioniști vor putea folosi banii pentru chirie și în cazul contractării unui credit ipotecar ori imobiliar
www.avocatnet.ro/articol_573...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Drept civil - interpretare termen juridic "a contracta" Andrews10 Andrews10 Buna ziua, Mă interesează dacă termenul \"contractează\" dintr-o prevedere legală este acoperit de statutul meu de codebitor și garant in cadrul unui ... (vezi toată discuția)
Legea 288/2018 Flo75 Flo75 Bună ziua, Eu şi soţul meu , jandarm la I.J.Mehedinţi am achiziţionat o locuinţă prin credit imobiliar în martie 2018. Menţionez că , până la ... (vezi toată discuția)
Vanzare apartament luat cu credit GabrielaMax GabrielaMax Buna ziua, Ma puteti informa, va rog, cu privire la procedura vanzarii unui apartament cumparat prin credit? Daca l-am achizitionat acum trei luni si ... (vezi toată discuția)