Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua. Am și eu o întrebare. Am un apartament ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Am un apartament împreună ...

Bună ziua. Am și eu o întrebare. Am un apartament împreună cu soțul dar avem nuda proprietate iar mama mea are uzufruct viagera. Mama dorește sa vândă uzufructul viager fratelui meu. As dori sa știu dacă îl vinde când se va stinge uzufructul? Tot la moartea mamei sau ii rămâne în continuare fratelui pana la moartea lui?
la moartea mamei.