Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Impuneri de plata retroactive, suplimentare pentru un ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Impuneri de plata retroactive, suplimentare pentru un proprietar

Buna ziua,
Este legal ca asociatia de locatari sa impuna retroactiv proprietarului unui apartament sa achite in plus , suplimentar fata de ceea ce a fost calculat anterior, afisat si achitat de acesta la intretinere, sume suplimentare pe considerentul ca , in perioada respectiva, ar mai fi locuit o persoana in plus fata de cele declarate?
Multumesc.
Trebuie verificat temeinicia si legalitatea impunerii
Daca intradevar ,o persoana a locuit proovizoriu minimum 15 zile/luna,disp L nr 196/2018 prevede obligativitatea introducerii acestora in evidenta de calcul cote lunare intretinere
Deci se poate trece retroactiv, pe lunile din urma, deja platite, pe baza de declaratii vecini?