Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Pentru amplasarea in exterior a doua bazine ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Pentru amplasarea in exterior a doua bazine de motorina ...

Buna ziua!
Pentru amplasarea in exterior a doua bazine de motorina - 9000 L si 9500 L - pentru folosul propriu, este necesara autorizatia de construire? Bazinele vor fi imprejmuite cu plasa bordurata fara centura de beton, fara temelie. Societatea este societatea agricola.
Va multumesc!
Aveti nevoie de proiect intocmit de o firma autorizata. La proiect se obtin avizele necesare, inclusiv de la IJSU- pompieri. In baza proiectului avizat cereti autorizatie de ctie. de la primarie.
In baza avizului IJSU-psi solicitati autorizatie de functionare de la aceasta institutie.
Trebuie sa detineti autorizatie de mediu de la Agentia teritoriala de mediu.
Va multumesc!