avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1879 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS (pensia) este cheltuiala deductibila?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS (pensia) este cheltuiala deductibila?

Buna ziua!
CAS este cheltuiala deductibila?
Multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 21 Aprilie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:39, 8 Mai 2021
Da.
In cazul acesta, ar trebui trecuta suma (6690, la plafonul de salariu minim) in campul 2 al sectiunii I.4 din Declaratia Unica? Multumesc.
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarația unică (212) la pfa. venitul estimat este 7500 lei/an și ce datorăm la stat 8730 lei, ce putem face? Helena Rotaru Helena Rotaru Buna ziua,sunt in impas si nu stiu cum sa procedez:s otul este PFA(venit in sistem real individual),tocmai am depus declaratia unica si constat ca insumarea ... (vezi toată discuția)
Declaratia unica - cheltuieli: in aceste cheltuieli includ impozitul pe venit? eupopescu eupopescu Buna ziua, Am pierdut vreo doua nopti cautand raspunsul pe net si tot nu imi este clar cum trebuie sa procedez. 1) In declaratia unica, la sectiunea ... (vezi toată discuția)
Mai multe declaratii unice SorinGeo SorinGeo Buna ziua, In cazul in care sunt inscris la mai multe firme de brokeraj si de la fiecare am o fisa de portofoliu ( si din afara tarii ) trebuie sa depun ... (vezi toată discuția)