Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... CAS (pensia) este cheltuiala deductibila?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

CAS (pensia) este cheltuiala deductibila?

Buna ziua!
CAS este cheltuiala deductibila?
Multumesc!
george-neagu, moderator
Da.
In cazul acesta, ar trebui trecuta suma (6690, la plafonul de salariu minim) in campul 2 al sectiunii I.4 din Declaratia Unica? Multumesc.
Da.