Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Martor in strainatate - citatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Martor in strainatate - citatie

buna ziua.acum 6-7 ani de zile nu mai tin minte exact ...am participat la o bataie(de care nu sunt chiar asha de mandru ) impreuna cu niste prieteni..si o persoana a ajuns in spital.am vb cu directorul spitalului si pers aceea a fost externata.sa intentat proces impotriva prietenului meu.eu am fost citat ca martor si am depus marturie mincinoasa.pers respectiva a pierdut procesul si inca vreo 4 recursuri.inculpatul a murit acum 3 ani de zile...eu sunt plecat in strainatate de 2 ani de zile.am aflat azi de la parintii mei ca am primit o citatie pe numele acelei persoane.sincer nici nu mai tin minte exact ce sa intamplat atunci.stiu ca am fost vinovat dar oricine proceda la fel in locul meu.as fi interesat daca mai pot pati ceva acum dupa atata timp
timp de cativa ani in dosarul respectiv am fost numai un martor.....o singura persoana a fost acuzata..prietenul meu...acum el este mort......si cred ca vor sa scoata de la mine nimik altceva decat bani..acum 2 ani de zile am fost chemat la politie si am fost ''anchetat'' sa vada d-nul politist daca are rost sa continue investigatia...nu sa mai auzit nimik de atunci pana acum cateva zile...nu stiu daca dupa ce au pierdut atatea procese..si atatia judecatori au spus NU........o sa fie alt judecator care sa spuna ca ei au dreptate...multumesc