Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Daca o casa construita de mama si tata in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Daca o casa construita de mama si tata in timpul casatoriei ...

Buna ziua! Daca o casa construita de mama si tata in timpul casatoriei lor (acum 45 de ani )este intabulat doar pe tata, in caz de divort mama are parte sau doar tata e proprietarul? Multumesc anticipat pentru raspunsuri!
Dacă a fost contruită în timpul căsătoriei, ambii sunt proprietari.